faq Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Aby odpowiedzieć na Twoje pytania, nasze działy obsługi klientów są dostępne przez telefon, e-mail i czat.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą sekcją z "najczęściej zadawanymi pytaniami" i naszymi odpowiedziami:

gwarancje

> Jakie gwarancje mam do dyspozycji przy zakupie na aukcji?

Istnieje kilka rodzajów gwarancji:

Prawnicze: wszystkie prezentowane pojazdy stanowią przedmiot wniosku o status administracyjny (weryfikacja zastawów lub wpisów sprzeciwu).

Mechaniczne: pojazd sprzedany na aukcji w ramach dobrowolnej sprzedaży podlega obowiązującym przepisom prawa, tak jak w przypadku każdej transakcji (osoba prywatna z osobą prywatną, sprzedawca profesjonalny z osobą prywatną). Ponadto, pojazdy młodsze niż 6 miesięcy i poniżej 150 000km przebiegu są objęte 3 miesięczną darmową gwarancją Premium VPauto.

Gwarancje producentów: niektóre pojazdy są nadal objęte gwarancją producenta; ta informacja jest podana na plakatach wystawowych, a także w opisach pojazdów na stronie internetowej. Inne pojazdy mogą być także objęte tą gwarancją, prosimy zasięgnąć informacji u przedstawiciela marki.

przegląd techniczny

> Czy wszystkie pojazdy przeszły przegląd techniczny?

Wszystkie pojazdy prezentowane podczas sprzedaży są skontrolowane przez niezależnego technika. W VPAuto istnieją dwa rodzaje kontroli:

- Tradycyjny przegląd techniczny dla wszystkich pojazdów starszych niż cztery lata. Oprócz przeglądu jest wykonywana jazda próbna przez profesjonalistę.

- "Bilan Expert" (wyłączność VPauto) dla pozostałych pojazdów: ta szczegółowa kontrola 185 punktów jest wykonywana dla pojazdów poniżej 4 lat i wiąże się z jazdą próbną. Weryfikacja elementów mechanicznych, takich jak działanie sprzęgła, skrzyni biegów i komfortowego wyposażenia (okna elektryczne, wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja itp.) jest przeprowadzana przez niezależnych kontrolerów technicznych.

cena

> Jak ustalana jest cena wywoławcza?

Cena wywoławcza jest ustalana na podstawie ceny rynkowej pojazdu, ceny nowego pojazdu, stanu ogólnego i przebiegu. Jest to zmienne z jednego pojazdu na drugi.

> Co oznacza wyświetlona wycena?

Wyświetlana cena obliczana jest "pro rata temporis", czyli od daty pierwszej rejestracji pojazdu. W przypadku pojazdów poniżej jednego roku wycena jest szacunkowa.

> Jak wyliczyć całkowitą cenę do zapłaty?

Po złożeniu zlecenia zakupu lub licytacji za pośrednictwem naszej witryny, kwota Twojej oferty jest wyświetlana z wliczonymi opłatami. Dodatkowo są naliczane opłaty administracyjne w wysokości 150 Euro.

przed aukcją

> Czy pojazdy mogą być kupione przed aukcją?

Nie, VPauto występuje jako pełnomocnik sprzedawcy w celu sprzedaży jego pojazdu na aukcji. Pojazd nie może być sprzedany przed prezentacją.

> Czy mogę się dowiedzieć skąd pochodzi pojazd?

Prezentowane pojazdy pochodzą z wynajmu długoterminowego (24-36 miesięcy), firm kredytowych, producentów samochodów, firm wynajmu krótkoterminowego i różnych właścicieli. Pochodzenie pojazdów jest więc doskonale znane.

> Jakie są niezbędne dokumenty, aby złożyć ofertę?

Aby złożyć ofertę w dniu sprzedaży, należy przynieść dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
Po przybiciu licytacyjnym, należy przedłożyć czek lub wpłacić kaucję kartą płatniczą/kredytową (od 500 do 1000 Euro) oraz okazać wystawione maksymalnie do 2 dni wstecz zaświadczenie wypłacalności wydane przez Twój bank pokrywające kwotę transakcji (pieczątka, data i uwierzytelniony podpis banku).

Zachęcamy do zapoznania się z ogólnymi warunkami sprzedaży, aby poznać dokładne warunki sprzedaży.

aukcje on-line

> Nie mogę być obecny w dniu aukcji : czy mogę złożyć zlecenie zakupu?

Oczywiście, aby wziąć udział w aukcjach, wystarczy wydać zlecenie zakupu on-line.. W dniu aukcji, przedstawimy Twoją ofertę w Twoim imieniu.

Dowiedz się jak złożyć zlecenie zakupu na vpauto.fr

> Jak mogę złożyć ofertę on-line?

Zlecenie zakupu pozwala Ci licytować na odległość w ramach Twojego budżetu.

Aby złożyć zlecenie zakupu i uczestniczyć w aukcji on-line, musisz posiadać konto na vpauto.fr (utworzyć konto). Po zalogowaniu się, przejdź do karty pojazdu, który chcesz licytować.

Następnie ustaw żądaną maksymalną kwotę i kliknij "wystaw zlecenie zakupu". Aby potwierdzić zlecenie zakupu, poprosimy o Twoje kompletne dane (także rachunku bankowego/banku).

Możesz licytować kilka pojazdów jednocześnie: w tym celu, wystarczy po złożeniu pierwszego zlecenia zakupu, wybrać inne pojazdy. Wówczas zwiększysz szansę wygrania aukcji podczas sprzedaży.
System automatycznie zapyta Cię ile pojazdów chcesz kupić podczas sprzedaży (1 na 5, 1 na 3, 2 na 3, itp.).

> Nie mam możliwości dotrzeć na aukcję, czy mogę uczestniczyć w sprzedaży on-line?

Tak, dzięki VPauto Na Żywo (Live). Ta usługa, dostępna przez Internet na wszystkich typach urządzeń, umożliwia partycypowanie w aukcjach na żywo bez konieczności przemieszczania się. Dzięki usłudze na Żywo, możesz składać oferty w trakcie aukcji toczącej się na sali aukcyjnej.
Warunki rejestracji i płatności są identyczne jak w przypadku zlecenia zakupu.

> Jakie są zalety złożenia oferty lub zlecenia zakupu on-line

Niezależnie od tego czy chcesz złożyć zlecenie zakupu, czy złożyć ofertę na aukcji na Żywo, VPAuto gwarantuje przejrzystość, łatwość i bezpieczeństwo.

Zlecenie zakupu jak i licytacja na Żywo są szybko dostępne. W przeciągu pięciu minut, gdziekolwiek jesteś, możesz zlecić zakup lub ofertę, z dowolnego komputera połączonego z Internetem.
Płatność on-line jest obsługiwana przez bezpieczną stronę, więc nie narażasz się na żadne ryzyko.

> W przypadku, gdy nie mam możliwości zakupu, jak anulować zlecenie zakupu poprzez stronę internetową?

Każde zlecenie zakupu może zostać anulowane w przeddzień sprzedaży, do północy. W tym przypadku, transakcja zostaje anulowana i żadna kwota nie będzie egzekwowana od Ciebie.
Po upływie tego terminu, należy skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem +33 (0)2 97 76 62 00.

po sprzedaży

> Czy mogę odstąpić od zakupu po wygraniu aukcji?

Po przybiciu licytacyjnym, przeniesienie własności jest efektywne i nie ma już żadnej możliwości odstąpienia od zakupu.

> W jakim terminie muszę dokonać zapłaty za mój pojazd?

Płatność za pojazd musi być wykonana w ciągu dwóch dni roboczych.

> Jakim terminem dysponuję, aby odebrać pojazd?

Dostawa i odbiór pojazdu nastąpi dopiero po dokonaniu pełnej zapłaty. Wszystkie pojazdy muszą zostać usunięte nie później niż 14 dni po zakończeniu aukcji. Po tym okresie opłata wynosi 12,50 EUR bez podatku lub 15 EUR z podatkiem za każdy dzień kalendarzowy. Żadne usunięcie nie będzie możliwe bez uiszczenia tych kosztów ochrony. Udostępnienie nieruchomości nastąpi wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu co najmniej 48 godzin przed D-Day.W przypadku przeprowadzki transportem drogowym kupujący musi obowiązkowo przedstawić swoje prawo jazdy i ubezpieczenie. Opieka nad pojazdem w żaden sposób nie wiąże się z odpowiedzialnością VPauto. W tym miejscu przypomina się, że zwycięski oferent musi to zapewnić zaraz po ogłoszeniu aukcji.
Haut