faq Najczęściej zadawane pytania

VPauto PRO

Co mogę zyskać kupując pojazdy od VPauto?

VPauto jest pierwszym francuskim operatorem aukcji pojazdów. Oprócz bardzo atrakcyjnych cen, proponujemy średnio 2500 pojazdów tygodniowo. Dzięki temu masz gwarancję dużego wyboru pojazdów wszystkich marek, wszystkich typów (osobowe, dostawcze, sprawne lub do naprawy) i w szerokim zakresie cenowym. Harmonogram sprzedaży jest również bardzo atrakcyjny: Średnio 4 sprzedaże online dziennie (z możliwością realizacji szybkiego zakupu) i 1 sprzedaż w salach aukcyjnych raz w tygodniu. To pewność szybkiego odnalezienia poszukiwanego pojazdu.

Przed aukcją

> W jaki sposób można zarejestrować się na aukcje VPauto pro?

Aby wziąć udział w naszych sprzedażach internetowych i publicznych, musisz posiadać profesjonalne konto VPauto PRO.
Aby się zarejestrować i otrzymać swój login, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na: strona rejestracyjna. Następnie skontaktuje się z Tobą doradca ds. sprzedaży, aby potwierdzić Twoją rejestrację.

> Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji?

Sprzedaż elektroniczna VPauto PRO jest zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców sektora motoryzacyjnego. Właśnie dlatego na wstępnym etapie rejestracji prosimy, abyś dostarczył nam wyciąg z rejestru handlowego, numer VAT i dokument tożsamości menedżera firmy.

> Nie mogę się zalogować, z kim mogę się skontaktować?

Twój doradca ds. sprzedaży jest główną osobą do kontaktu, aby towarzyszyć Ci przy zakupach. W razie potrzeby może pomóc Ci w korzystaniu z elektronicznej platformy sprzedaży. Jeśli chcesz go poznać, zadzwoń pod numer +33 2 52 48 00 65.

> Zapomniałem hasło, co należy zrobić?

Kliknij "Zapomniane hasło". Hasło zostanie do Ciebie wysłane automatycznie w kilka sekund.

> Czy mogę się dowiedzieć skąd pochodzi pojazd?

Prezentowane pojazdy pochodzą z wynajmu długoterminowego, firm kredytowych, producentów samochodów, wypożyczalni krótkoterminowych i sieci dealerów. Pochodzenie pojazdów jest więc doskonale znane. Nie jest ono podane na karcie pojazdu, ale znajdziesz je na certyfikacie sprzedaży publicznej sprzedawcy.

> Jak ustalana jest cena wywoławcza?

Cena wywoławcza jest ustalana na podstawie ceny rynkowej pojazdu, ceny nowego pojazdu, stanu ogólnego i przebiegu. Jest to zmienne z jednego pojazdu na drugi.

Podczas sprzedaży

> Dlaczego nie mogę złożyć oferty?

Mogą istnieć różne powody:
- Twoje konto nie zostało zatwierdzone przez Twojego doradcę ds. sprzedaży, należy się z nim skontaktować
- Prezentacja użytkowania platformy sprzedaży nie została jeszcze wykonana
- Prawdopodobnie, zalegasz z płatnością. Przypominamy, że masz 48 godzin na dokonanie płatności (przelewem bankowym) za pojazd(y) wygrany(e) na aukcji(ach).

> W jaki sposób prowadzona jest sprzedaż?

Po potwierdzeniu rejestracji przez doradcę ds. sprzedaży, uzyskasz dostęp do wszystkich formatów sprzedaży (sprzedaż publiczna, NA ŻYWO i sprzedaż elektroniczna). W przypadku sprzedaży elektronicznej wystarczy zalogować się do vpauto.pl/pro i kliknąć jedną z proponowanych sprzedaży lub wyszukać pojazd w wyszukiwarce.

Każdy pojazd posiada kartę opisową zawierającą wszystkie elementy niezbędne do podjęcia decyzji (dane pojazdu, lokalizacja, zdjęcia, cena wywoławcza).

Nasz system oferuje 4 sposoby składania ofert w zależności od rodzaju sprzedaży:
- Depozyt aukcyjny (cena skokowa co 50 Euro).
- Ustalenie swojej maksymalnej ceny (określasz maksymalną cenę zakupu. System będzie licytował automatycznie, w granicach podanego limitu. Jeśli licytujesz maksymalną stawkę, wyświetlona cena bezpośrednio osiągnie cenę minimalną, wyświetlona cena wzrośnie o więcej niż 50 Euro za jednym razem, jeśli Twoja maksymalna oferta przekracza 50 Euro różnicy ceny minimalnej).
- Natychmiastowy zakup (system aukcyjny, ale z możliwością natychmiastowego zakupu pojazdu po ustalonej cenie, następnie zostaje usunięty ze sprzedaży).
- Ustalona cena (brak licytacji, po kliknięciu wyświetlonej ceny pojazd należy do Ciebie).

Wystawione oferty zawierają wszystkie koszty.

Działanie naszej sprzedaży jest zaprezentowane na filmie > obejrzyj wideo

> Co to jest dodatkowa minuta podczas ekskluzywnych sprzedaży on-line?

"Dodatkowa minuta" pozwala wszystkim dać szansę. Jeśli ktoś złoży ofertę w ciągu ostatnich 60 sekund, czasomierz wystartuje ponownie na jedną minutę, dopóki nikt nie złoży oferty w ciągu ostatnich 60 sekund.

> Jakie są koszty sprzedaży stosowane przy sprzedaży on-line?

Wystawione ceny zawierają koszty obsługi.
Jeśli eksportujesz swoje pojazdy do UE lub poza UE z możliwością odzyskania podatku VAT, należy doliczyć 35 Euro netto lub 42 Euro brutto za 1 pojazd na poczet dodatkowej dokumentacji.

> A co z podatkiem VAT?

Na stronie z opisem pojazdu znajduje się informacja o podatku VAT: tak / VAT: nie (podatek od wartości dodanej)
VAT tak: jeśli jest przeznaczony na eksport wówczas zostanie wystawiona faktura bez podatku VAT
VAT nie: pojazd zostanie zafakturowany w TTC (odpowiednik ceny brutto we Francji), VAT jest już zawarty w cenie pojazdu.

> W jaki sposób można śledzić przebieg aukcji danego pojazdu podczas ekskluzywnej sprzedaży on-line?

Kolorowy kod ułatwia śledzenie statusu Twojej aukcji:

Tło pomarańczowe: twoja oferta jest najwyższa, ale cena minimalna (cena sprzedawcy) nie została osiągnięta. Po zakończeniu sprzedaży, Twoja cena zostanie przekazana sprzedawcy. Twój doradca ds. sprzedaży poinformuje Cię o odpowiedzi na tę propozycję.

Tło Czerwone: twoja oferta nie jest najwyższa.

Tło zielone: twoja oferta jest najwyższa i została osiągnięta cena minimalna Po zakończeniu aukcji, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zakupu.

Działanie naszej sprzedaży jest zaprezentowane na filmie > obejrzyj wideo

Po sprzedaży

> Co się dzieje po zakończeniu aukcji?

Otrzymasz wiadomość e-mail o statusie aukcji:
- Twoja aukcja zakończyła się na ZIELONO: wygrałeś aukcję, po zakończeniu aukcji, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zakupu.
- Twoja aukcja zakończyła się na CZERWONO: nie wygrałeś aukcji
- Twoja aukcja zakończyła się na POMARAŃCZOWO: twoja oferta była zbyt niska (nie została osiągnięta cena minimalna). W tym przypadku, Twój doradca ds. sprzedaży przekaże Twoją propozycję cenową sprzedawcy. Następnie w ciągu 48 godzin przekaże Ci decyzję sprzedawcy.

> Wygrałem aukcję. Co teraz powinienem zrobić?

1. W ciągu 48 godzin od zakończenia aukcji, faktura będzie dostępna w twoim panelu klienta na moje zlecenia.

2. Płatność musi być wykonana przelewem bankowym w ciągu 48 godzin.

3. Musisz wypełnić zaświadczenie jeśli:
- Jesteś klientem spoza Francji. Musisz nam przesłać zaświadczenie dostawy wewnątrzwspólnotowej na [email protected]. Jest do pobrania na moje zlecenia.
- Jesteś francuskim eksporterem. Musisz nam przesłać zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT.

4. Po otrzymaniu prawidłowo wypełnionych dokumentów oraz zapłaty (w ciągu 48 godzin), w Twoim panelu klienta zostanie udostępniony kwit odbioru moje zlecenia w ciągu 5 dni roboczych.

> W jaki sposób i kiedy muszę zapłacić za pojazd?

Płatność musi być wykonana przelewem bankowym w ciągu 48 godzin od przybicia licytacyjnego.

> Co to jest kwit odbioru?

Kwit odbioru to wystawiony przez nas dokument potwierdzający otrzymanie zapłaty za pojazd oraz upoważniający do jego odbioru. Jest on niezbędny do odbioru pojazdu. Zawiera on praktyczne informacje o sposobie odbioru pojazdu (adres składu, procedurę odbioru).

> Kiedy będę mógł odebrać pojazd?

Pojazd może być odebrany przez przewoźnika ze składu po okazaniu kwitu odbioru i wcześniejszym skontaktowaniu się ze składem w celu ustalenia warunków odbioru. Kwit ten jest wystawiany przez nas i jest dostępny w Twoim panelu klienta w sekcji: "moje zlecenia". Zawiera on informacje o sposobach odbioru, specyficznych dla poszczególnych składów

> Kiedy otrzymam dokumenty pojazdu?

Pojazd przeznaczony na rynek francuski: komplet dokumentów zostanie przesłany po otrzymaniu zapłaty.
Pojazd przeznaczony na eksport: dokumenty pojazdu zostaną przesłane po otrzymaniu płatności oraz wypełnionego listu przewozowego CMR (podpis, pieczątka, data). CMR jest dostępny w rubryce "moje zlecenia".

> Czy mogę prosić o wysłanie dokumentów na inny adres, niż adres rozliczeniowy?

Nie, dokumenty będą wysłane wyłącznie na adres rozliczeniowy.

> Czy mogę anulować swój zakup?

Uczestniczysz w sprzedaży aukcyjnej. Przybicie licytacyjne stanowi umowę sprzedaży i powoduje przeniesienie własności. Z chwilą przybicia licytacyjnego, nie ma możliwości wprowadzenia żadnych zmian do umowy. Zysk ze sprzedaży jest osobisty i nie może zostać przeniesiony na osobę trzecią bez uprzedniej zgody Sprzedającego.

Glosariusz

Przybicie licytacyjne: Termin „sprzedane“ informuje o zakończeniu aukcji i przeniesieniu własności przedmiotu na ostatniego licytującego.

Cena minimalna: Cena minimalna odpowiada minimalnej cenie, jaką chce otrzymać sprzedający.

Cena wywoławcza: Moment rozpoczęcia licytacji.

Cena szacunkowa: Określenie wartości pojazdu na podstawie ekspertyzy przy użyciu widełek cenowych. Odpowiada ona kwocie jaka powinna zostać osiągnięta na licytacji publicznej, w zależności od licytatora.

Zlecenie zakupu: Pełnomocnictwo przekazane przez zleceniodawcę Firmie Aukcyjnej, w celu zakupu na konto zleceniodawcy na jak najlepszych warunkach, jeżeli nie może on uczestniczyć w aukcji. W tym celu należy wypełnić formularz.

CMR: List przewozowy CMR potwierdza odbiór towaru w dobrym stanie oraz wysyłkę towaru od chwili podpisania CMR przez przewoźnika.

Masz pytanie?

Haut